O Tantre

Čo je to Tantra?


Tantra je staroveká životná filozofia, ktorá uctieva posvätnú sexualitu. Tisíce rokov bolo toto učenie tajné. Predávalo sa z učiteľa na žiaka ústnou formou medzi vybranými zasvätencami. Tantra je o rozvoji nielen tela, ale i vedomia. Život znamená vedomie a vedomie stále usiluje o vývoj. Súčasťou tantrického učenia je aj prax jogy, meditácií, tanca, špeciálna strava, tantrické rituály, náuka o fungovaní tela a čakrách-energetické centrá človeka a iné. Tantrici veria, že svet vznikol spojením bohov a učia sa vnímať sexualitu ako niečo veľmi posvätného. Profesionálna Tantra masáž je súčasťou tejto vedy a zahŕňa energetické dotyky, ktorými sa rozmaznáva celé telo, vnímané ako chrám pre dušu.


Čo je Tantra masáž?


Tantra masáž je rituál, ktorý napomáha uvoľniť sa, načúvať svojmu srdcu, otvoriť sa radosti zo života, vnímať svoju životnú energiu, používať svoje zmysly a prirodzenú intuíciu. Je to cesta užívania si rozkoše, vzrušenia, nehy, starostlivosti, vlastnej sexuality a tiež cesta objavovania zážitkov extázy. Pomáha prekročiť vlastné hranice, uvoľniť energiu, rozvíjať vedomie a prežívať život v prítomnosti. Umožňuje dotknúť sa navzájom svojich sŕdc, vzájomne spolu splynúť aj bez nutnosti sexu, naučiť sa úcte k sebe i vzájomnej úcte a taktiež komunikácii bez slov.


Ako to prebieha medzi Tantra masérkou a masírovaným?


Každá masérka si vytvára počas praxe vlastný postup, prispôsobený svojmu vnímaniu Tantry. Postupy masáže sa líšia, ale základné pravidlo je rovnaké. Čiže každá Tantra masérka je viac aktívna a dáva, masírovaný je pasívny a prijíma. Aktivita umožňuje masírovanému voľný pohyb svojho tela, pozorovanie svojho dychu a používanie svalu panvového dna ako pumpy, ktorá vystreľuje nahromadenú energiu smerom k hlave. Tantra masérka nevykonáva masáž silou, ale riadi sa svojou intuíciou. Pri tantrickej masáži nedochádza k sexu medzi masérkou a masírovaným. Ten kto prichádza na masáž, sa učí zbehlosti nielen v živote dávať, ale aj prijímať. Má príležitosť sústredenia sa len na seba a užívania si pocitu, že od neho nie je očakávané, že bude musieť čokoľvek oplácať.

...K tantrickej masáži a k jej prijímaniu môžete rovnako pristúpiť, napríklad ako k meditácii.