O Egyptskej Tantre

Predpokladá sa, že tantrické tradície južnej Indie, Číny a Tibetu boli "semenami" z Egyptu. Všetky tantrické tradície obsahujú rozsiahle znalosti o učení využitia práce so sexuálnou energiou a sú si veľmi podobné.

Egyptský národ bol veľmi duchovne založený. Egypťania verili, že orgazmus je zdravý a nevyhnutný vrátane uvoľnenia spermií u mužov, ale že prúdenie sexuálnej energie sa musí riadiť hlboko ezoterickým postupom, s ktorým nie je oboznámený žiadny systém. Verili, že ak je táto energia riadená, ľudský orgazmus sa stane zdrojom večnej životnej energie, ktorá sa nestráca.

Verili, že celé energetické pole, ktoré obklopuje a prestupuje telo má úžitok z toho sexuálneho uvoľnenia. Dokonca verili, že za správnych podmienok, orgazmus priamo vedie k večnému životu...

... (ANKH-symbol). 

Podľa niektorých ľudí egyptskej civilizácie je egyptská Tantra "matkou" všetkých tantrických umení. Tantra je umenie využitia práce so sexuálnou energiou, ktorou zároveň posilňujeme i svoju životnú - "hadiu silu".

... Energie sú našimi učiteľmi, ktoré nám odkrývajú naše nespracované tiene, ktoré musíme prijať, aby sme mohli vystúpiť do vyšších sfér lásky a vedomia. Na Zemi svieti Slnko pre všetkých rovnako a každý pre seba objaví svoju vlastnú žiaru - svetlo svojho vnútorného sveta.

Egyptská Tantra rovnako ako hinduistické kundalíni učenia používa hada ako metaforu pre pohyb energie. Energia je umiestnená v spodnej časti chrbtice, ale rozdelí sa na dve vzostupných prúdov a potom sa dvíha nahor. Ženská energia, zobrazená ako čierny had, začne sa dvíhať ľavou stranou tela, a potom prejde na druhú stranu po každej čakre. Mužská energia je zobrazená ako zlatý had a začne sa dvíhať pravou stranou tela, a potom prejde na druhú stranu po každej čakre. Zvláštne a dômyselné zručnosti sú vyučované v egyptskej Tantre, presunúť energie do vyšších čakier, aktivovať energiu v tele a étericky ju zdvojnásobiť.

...Cieľom duchovnej praxe pre starých Egypťanov bolo vybudovať veľké množstvo energie v ich tele.

...Túto energiu využívali pre uzdravenie a duševnú činnosť.

Konečným cieľom bolo zostať pri vedomí na ceste životom.

MYSTÉRIUM

V Starovekom Egypte patrila masáž k jednej z prvotných foriem požehnania, lebo do rúk masírujúceho človeka vkladali svoju silu Bohovia i milosrdná Isis. Boli to ľudia vysoko školení, odborníci z radov kňazov a kňažiek, ktorí tieto masáže vykonávali v Chrámoch. Obe pohlavia boli považované za úplne rovnoprávne. Vo väčšine ich praxe sa vyžadovali pokročilé učenia sexuality. V hieroglyfoch chrámu Luxor v Egypte ešte stále môžete nájsť symbolické znázornenie pohlavného zasvätenia.

Veľmi výstižné video o našich predkoch.

O tele, duši, energiách, čakrách.O egyptskej Tantre sa môžete taktiež dočítať aj v knihe: Posvätná sexualita staroegyptskej tantry.

Od autora: Muata Ashby.